Kakšen je dober piling?
Kaj je to piling in zakaj ga potrebujemo, sem že neštetokrat poudarila, danes mogoče nekaj več o tem, kakšen piling je dober, kvaliteten in nam ne bo naredil več škode kot koristi. Sama jih v grobem ločim na dva dela: s trdimi delci in brez. Poglejmo prve.
Pilingi s trdimi delci

Na kaj moramo biti pozorni pri pilingih s trdimi delci?
Trdi delci, ki jih vsebujejo takšni pilingi, so najmejeni temu, da luščijo odmrle celice s površine kože. Če niso v pravi obliki, lahko poškodujejo našo povrhnjico. Tukaj najdemo od drobljenih koščic marelic do soli in sladkorja, raznih semen etc. Če pogledamo drobljeno koščico pod povečevalnim steklom, nas malce stisne v želodcu, ko vidimo, kako nepravilnih in izredno ostrih oblik so ti delci. S tem povzročimo mikro poškodbe povrhnjice in lahko pride do dodatnih vnetij, če pa ima koža že kakšna vneta stanja - mozolje, pa se takšni pilingi sploh odsvetujejo. Predstavljajte si, kako bi se raznesle bakterije, če bi vnetja poškodovali z ostrim predmetom. Sama imam načeloma te vrste pilingov zelo rada, vendar izberem samo tiste, ki imajo dodane krogljice pravilnih oblik, lahko so naravne ali pa sintetične in so brez ostrih robov. Tako so varni za uporabo in ne poškodujejo povrhnjice, ampak še vedno se odsvetujejo za kožo z aknami. Teh pilingov ne poznam veliko, vem pa, da ga je imela znamka Declare (sintetične krogljice), pred slabim letom pa sem ga našla tudi pri Biodrogi MD. To je trenutno moj najljubši piling.Biodroga MD, Radiance Boost Gel
Radiance boost
Pilingi brez trdih delcev
To s
o večinoma encimski pilingi ali kislinski, ki s spremembo pHja kože luščijo odmrle celice. Poznamo takšne z AHA in BHA kislinami. AHA kisline so največkrat sadne in so vodotopne, BHA pa so v mašobi topne, zato se uporabljajo pri kožah, ki imajo problem z odvečno maščobo, aknami, mozolji, zaprtimi porami. Kako močni so, je odvisno od tega, v kakšni koncentraciji so kisline. Občutljive kože naj uporabljajo blažje, debelejše kože, ki so na kisline že navajene, pa lahko tudi močnejše.
m, kadar gre za aktivne sestavine, najbolj zaupam tej znamki in pa Paula's Choice. Od slednje še nisem preizkusila kislinskega pilinga, sem ga pa od MD in sem se odločila za uporabo, ker me med procesom nič ne peče koža, čutim le rahlo pikanje. Piling je namenjen izboljšanju strukture kože in globinsko očisti kožo ter odstrani odmrle celice. Na ta način omogoči, da koža bolje absorbira učinkovine, ki jih nanesemo kasneje. Izvlečki ananasa, grozdja in pasijonke nežno obnavljajo površino kože. Piling odpre in zoži pore, raztopi morebitne skupke maščobe v izvodilih lojnic in odstrani odmrle celice s površine kože. Koža ima vidno bolj fino strukturo in je bolj gladka. Uporaba se razlikuje od stanja kože in pa od željenega učinka. Lahko ga uporabljate vsak dan ali 2-3-krat tedensko, po nasvetu strokovnjaka. Sama ga uporabljam 1-2 krat tedensko. Po čiščenju in tonificiranju ga nanesem na suho kožo (po možnosti zvečer) in pustite delovati 5 minut. Nato prste zmočim z vodo in ga malo zemulziram, vmasiram. Nato sperem z mlačno vodo. Ne nanašam ga na predel oči in ustnic. Če se izdelek uporabi zjutraj, je nujno potrebno nanesti izdelek za zaščito pred soncem (najmanj ZF 20) in se izogibati direktni sončni svetlobi.

Skin refining peeling, Biodroga MD
Ne ve
Toniki s kislinami



Luščenje odbmrlih celic je nujno potrebno za lepo kožo. S pilingi koži pomagamo, saj se proces obnove s starostjo daljša, zato koža ni tako sveža in napeta, kot je bila.
Za info o izdelkih Biodroga MD se obrnite na info@bb-bio.si.